آسا بنر ویژه تلگرام سایت سگ نگهبان ویژه
تبلیغات
بابک آسا _ کن کورسو

دسته بندی سگهای نگهبان

از دیر باز از سگها به عنوان حفاظت از اموال یا گله در مقابل ورود افراد یا حیوانات به قلمرو استفاده میشده است .امروزه نیز این کاربرد سگ طرفداران خود را دارد و در بین پرورش دهندگان فروش سگ نگهبان از توجه بیشتری برخوردار شده است .

در این مقاله می خواهیم اطلاعات مفید و مهمی در خصوص دسته بندی سگهای نگهبان به شما بازدیدکنندگان سایت ارائه دهیم

www.guarddogonline.com

سگهای نگهبان را میتوان به ۲دسته تقسیم نمود .
۱.سگ های هشدار دهنده که با هشدار و هجوم خود هم مانع از ورود افراد غریبه میشوند هم صاحب خانه را از ورود غیر به قلمرو آگاه میسازند ، این سبک از سگها نیازمند آموزشهای تخصصی نبوده و با مدیریت صاحبین و آموزش عدم اعتماد به افراد غریبه و تعریف قلمرو امن سگ ها را در این راستا به مهارت میرسانند.

www.guarddogonline.com


در این سبک از آموزش سگ ها می بایست از تولگی با اعتماد به نفس مناسب پرورش یافته و نسبت به صدا ها از همان روزهای نخست حساسیت زدایی شوند تا در کاربریشان در حفظ قلمرو دچار ضعف نگردند.
متاسفانه همچنان شاهد قطع عضو و محدودیت در تاریکی سگ های نگهبان هستیم و این بزرگترین اشتباه رایج افراد در شناخت سبک تهاجم سگ هاست ، زیرا پرخاشگری از روی ناکامی و عدم برآورده شدن غرایز نمیتواند امنیت را برای صاحبین به همراه داشته باشد .در آموزش صحیح انجام وظیفه و حفظ قلمرو را در سگ تشویق نموده تا از جان و مال مان حراست نماید اما در پرخاشگری سگ از روی ناکامیهای درونی و روانی واکنش نشان میدهد و هم برای صاحبین خطرناک بوده و هم اینکه بسیار سرخورده می شود و در نتیجه توانایی حفاظت را ندارد . برای مثال اگر قرار بود مسئول حفظ امنیت در شهر ها را به بیماران روانی سپرد آیا امنیت در شهر برقرار میشد یا بلعکس نا امنی!!!

www.guarddogonline.com


انتخاب مناسب نژاد سگ نگهبان یکی دیگر از چالشهاست که براساس قابلیتهای فیزیکی سگ در حفظ قلمرو میتواند موثر باشد هر چه وسعت قلمرو بزرگتر باشد سگ ها به ضعف بیشتری در حفظ ان دچار میشوند . بهترین انتخاب ها در این سبک سگهای اصیل بومی کشورمان هستند .مانند نژادهای کرد ، سگ سرابی ، یا قهدریجان یا همان قدرجونی  و...این سگها گهگاه قابلیت حفاظت محدوده ای تا ۱هکتار را دارند اما این آمار در سگهای ژرمن شپرد یا روتوایلر بیش از ۳۰۰۰هزار متر انها را دچار ضعف مینماید.

در حال حاظر در بازار فروش سگ در کشور معاملات سگهای نگهبان توانسته بخش عمده ای از بازار را از آن خود کند

www.guarddogonline.com


۲.سگهای نگهبان تخصصی در این سبک از کاربری سگها از تولگی حساسیت زدایی شده و کاملا ورزش های لازم را در بالا بردن اعتماد به نفسشان میگذرانند تا در اماکن نظامی یا موارد مشابه قابلیت درگیری تن به تن را داشته باشند . در این سبک از کاربری نژاد بر اساس موقعیت اقلیمی و محیطی انتخاب میشود و در جایی از سگهایی با چابکی بالامانند مالینوا ( مالینویزها )  و در جایی بر اساس حساسیت مکانی از سگهایی بدونه هشدار مانند روتوایلر استفاده میکنند . در این سگها قابلیت درگیری تن به تن را آموزش داده تا حتی در مقابل سلاح های سرد نیز واکنش مناسب را لحاظ نمایند.
نکته مهم در اموزش سگهای نگهبان چه تخصصی و چه غیر تخصصی در ایجاد شرایط امن برای سگهاست ، زیرا هوش مهاجم انسانی به قلمرو بسیار بالاتر از آن است که خیال صاحبین را راحت نماید ، انسان توانسته شیر و فیل را از طبیعت گرفته و انها را تسلیم هوشش نماید پس نمیتوان انتظار معجزه داشته باشیم و میبایست همیشه ارزیابی هایمان را به نحوی انجام دهیم تا آسیبهای احتمالی به سگهایمان را به حداقل رسانیم

توصیه مدیریت به کاربران و بازدیدکنندگان محترم سایت :

به دوستان عزیز توصیه می شود قبل از خرید سگ نگهبان مورد نظر خود ابتدا شرایط نگهداری ، شرایط روحی و فیزیکی خود ، توقعاتی که از سگ نگهبانی که قصد خرید آن را داریم ، وسعت مکانی که قرار است سگ از آن نگهبانی و محافظت نماید  و... باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان انتخابی مناسب داشت ، لذا در این امر از مشورت با افراد با تجربه استفاده نمائید و به تبلیغات بی پایه برخی دلالان و یا فروشندگان توجه ننمائید

به طور مثال نژاد سگ هاسکی هیچوقت قابلیت یک سگ نگهبان را نخواهد داشت ، ولی میبینیم برخی از دوستان این نژاد را به عنوان اینکه چون نژاد بزرگ است به عنوان سگ نگهبان به فروش می رسانند

و در آخر تشکر ویژه داریم از جناب آقای جمشید نوری که این مطلب را در اختیار تیم پشتیبانی سایت سگ نگهبان آنلاین قرار دادند

این مطلب اختصاصی بوده و هر گونه کپی برداری از آن بدون درج لینک مستقیم به سایت سگ نگهبان آنلاین غیر قانونی می باشد

پر بازدید ترین مطالب

ثبت آگهی رایگان

آمار سایت

مجموع آگهی طبقه بندی شده :
1156
نمایش همه
علاقه مندی ها ()